آیفون XR پرفروش ترین آیفون سال جاری است

به گزارش وبلاگ وطن من، آیفون XR تا به امروز به عنوان محصولی نه چندان دوست داشتنی و البته یک شکست برای اپل شناخته شده و حتی اپل فراوری آن را هم کم کرد. اما با تمام این حواشی، این گوشی همچنان توانست در کشور آمریکا، پرفروش ترین آیفون در سه ماهه پایانی سال 2018 لقب بگیرد.

آیفون XR پرفروش ترین آیفون سال جاری است

به استناد به آمار CIRP، در طول اولین ماه عرضه این محصول، آیفون XR توانست 32 درصد از فروش آیفون های آن ماه را به خود اختصاص دهد و دو گوشی آیفون XS و iPhone XS Max در همین زمان، در مجموع 35 درصد از فروش را به خودشان اختصاص داده بودند. حالا آمار سه ماه پایانی سال 2018 منتشر شده که نشان می دهد آیفون XR خیلی بیشتر از آیفون XSها توانسته فروش داشته باشد.

به طور دقیق، آیفون XR در سه ماهه پایانی سال، 39 درصد از فروش آیفون ها را به خود اختصاص داده بود. این آمار آنقدر خوب است که از زمان عرضه آیفون 7 در سال 2016، آیفون XR را می توان محبوب ترین مدل تکی آیفون دانست. دو گوشی آیفون XS و XS مکس در همین زمان توانسته اند مجموعا 26 درصد از فروش آیفون ها را به خود اختصاص دهند.

البته در نظر داشته باشید که دو گوشی آیفون XS و XS مکس، یک ماه زودتر از آیفون XR عرضه شدند و به قولی بیشترین فروش آن ها، قبل از عرضه آیفون XR و قبل از سه ماهه پایانی سال 2018 بوده که در تصویر بالا، خبری از آن نیست.

همچنین نکته جالب توجه دیگر این است که آیفون XS مکس با نسبت 2 به 1، فروش بیشتری نسبت به آیفون XS دارد. معمولا همواره عادت داشتیم که مدل های کوچک تر، فروش بیشتری داشته باشند و آیفون های 6، 7 و 8 این نظریه را ثابت نموده اند.

همچنین فروش بیشتر آیفون XR، خبر خوبی برای اپل نیست چراکه این محصول، ارزان ترین آیفونی است که اپل سال جاری عرضه نموده است.

یک نکته دیگه، این است که میانگین قیمتی که مردم برای آیفون ها در سال 2018 پرداخت نموده اند، به بیش از 800 دلار رسیده است. دلیل این افزایش قیمت، این است که کاربران دیگر کمتر به خرید آیفون در مدل پایه راضی می شوند و حافظه 64 گیگابایتی آیفون های جدید برای آن ها کافی نیست. این یعنی آن ها باید حداقل 50 دلار بیشتر برای مدل 128 گیگابایتی آیفون XR و حداقل 150 دلار برای مدل 256 گیگابایتی آیفون XS و XS مکس بپردازند. شما درباره این آمار و ارقام چه فکر می کنید؟

منبع: GSMArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیفون XR پرفروش ترین آیفون سال جاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون XR پرفروش ترین آیفون سال جاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید