المانیتور: ظریف و سناتور نزدیک به ترامپ دیروز در نیویورک دیدار کردند

به گزارش وبلاگ وطن من، بعضی منابع مدعی شده اند که وزیر امور خارجه ایران روز گذشته در نیویورک با سناتور نزدیک به ترامپ در نیویورک دیدار نموده است..

المانیتور: ظریف و سناتور نزدیک به ترامپ دیروز در نیویورک دیدار کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ وطن من، یک پایگاه آمریکایی اطلاع داد که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و رند پال سناتور جمهوری خواه آمریکایی روز گذشته در نیویورک با یکدیگر دیدار کردند.

المانیتور به نقل از یک کارشناس غیر دولتی که خواست نامش فاش نشود گفت که روز گذشته ظریف و رند پال در نیویورک دیدار نموده تا درباره چشم انداز مذاکرات احتمالی میان ایران و آمریکا گفت وگو نمایند.

نمایندگی ایران در سازمان ملل به درخواست المانیتور درباره این دیدار پاسخی نداده است.

ظریف روز پنجشنبه در نیویورک و در جمع وبلاگ وطن من گفته بود که وی طی هفته جاری دیدارهایی با بعضی مقامات کنگره داشته است اما با مقامات دولت آمریکا یا نمایندگان آنها دیدار نداشته است.

روز چهارشنبه بعضی منابع خبری مدعی شده اند یک رند پال چند روز پیش از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خواسته به نمایندگی از کاخ سفید با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران دیدار کند. (جزئیات بیشتر)

پایگاه خبری پالیتیکو چند ماه پیش هم در گزارشی مدعی شده بود رند پال به ترامپ درباره ایران مشاوره می دهد و توانسته او را از براندازی در ایران یا اقدام نظامی علیه این کشور منصرف کند. در آن گزارش عنوان شده بود بازی گلف یکی از علایق مشترک دو طرف است.

این پایگاه خبری در گزارش روز چهارشنبه خود نوشته ترامپ ماه ها است برای شروع مذاکرات با ایران کوشش می نماید. او در این راستا، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن را روانه تهران کرد، اما مقام های جمهوری اسلامی ایران برگزاری هر گونه مذاکره با آمریکا را رد نموده اند.

پال، همراه با دیگر سناتورهای آمریکایی (لیندسی گراهام و دیوید پرود) شنبه هفته گذشته با ترامپ در باشگاه او در استرلینگ دیدار کردند. درخواست او از ترامپ احتمالاً در همان جلسه مطرح شده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "المانیتور: ظریف و سناتور نزدیک به ترامپ دیروز در نیویورک دیدار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المانیتور: ظریف و سناتور نزدیک به ترامپ دیروز در نیویورک دیدار کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید