انتقاد یک مقام سازمان ملل از تخریب خانه مصری های ملاقات کننده با او

یک کارشناس حقوقی بین المللی گفت، مسؤولان مصری منازل افرادی را که اخیراً با این کارشناس دیدار کرده بودند، تخریب کرده و یا آنها را از خانه هایشان بیرون کرده یا آنها را بازداشت کرده است.

انتقاد یک مقام سازمان ملل از تخریب خانه مصری های ملاقات کننده با او

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت شبکه الجزیره، لیلانی فرحة، گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه مسکن مناسب برای افراد؛ خاطرنشان کرد که از نحوه تعامل مسؤولان مصری با گروه هایی که وی طی آخرین سفر رسمی اش به مصر با آنها دیدار کرد، بهت زده شده است.

این مسؤول سازمان ملل عنوان داشت، مقامات مصری با وجود اینکه به وی اطمینان داده بودند که از هیچ فردی که با او دیدار نموده یا اطلاعاتی را به وی یا اعضای هیئت همراهش داده بود، انتقام جویی ننمایند یا آنها را نترسانند اما مسؤولان مصری در تعهد به اطمینان بخشی هایی که داده بودند، شکست خوردند.

فرحة در ادامه با بیان اینکه مقامات مصر محدودیت هایی را برای تماس او با ساکنان جزیره الوراق در قاهره اعمال نموده اند؛ مقامات این کشور را به عدم پایبندی به تعهداتشان و نقض های قوانین حقوق بشری متهم کرد.

وی در ادامه اضافه نمود که پس از ماموریتش که از 24 سپتامبر تا سوم اکتبر ادامه داشت، شماری از خانواده هایی که با او دیدار نموده بودند، در معرض اخراج اجباری قرار گرفتند که این اقدام با قوانین حقوق بشری بین المللی در تناقض است.

این مسؤول سازمان ملل توضیح داد، ساختمان های چند طبقه تخریب و وسایل خانه ها به خیابان انداخته شدند و ساکنان آن ها آواره شدند. از میان منازل و ساختمان هایی که هدف قرار گرفته شدند، منازل متعلق به خانواده های رهبرانی بود که با وی دیدار نموده بودند.

در همین راستا، میشل فورست، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور مدافعان حقوق بشر تاکید نمود، گزارش هایی در خصوص فعالان و وکلایی دریافت نموده است که این افراد در حوزه حقوق مربوط به اسکان فعالیت می نمایند و این گزارش ها حکایت از این دارد که این افراد مورد تعقیب قرار گرفته اند و تصاویری از آن ها از سوی اشخاص ناشناس گرفته شده است.

وی همچنین گفت: برخی از آن ها از سوی اشخاص ناشناس که تماس های تلفنی را با آنها گرفته بودند، تهدید شده اند و برخی دیگر نیز گفته اند که پلیس آنها را برای بازجویی احضار نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقاد یک مقام سازمان ملل از تخریب خانه مصری های ملاقات کننده با او" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد یک مقام سازمان ملل از تخریب خانه مصری های ملاقات کننده با او"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید