بهبود هفتگی قیمت نفت با کاهش فراوری اوپک

به گزارش وبلاگ وطن من، بهای معاملات نفت روز آدینه تحت تاثیر ابهامات در خاورمیانه و کاهش فراوری اوپک، بالاتر رفت و به رشد هفتگی یاری کرد.

بهبود هفتگی قیمت نفت با کاهش فراوری اوپک

به گزارش وبلاگ وطن من، بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 40 سنت یا 0.7 درصد افزایش یافت و در 54 دلار و 87 سنت در هر بشکه بسته شد.

بهای معاملات آینده نفت برنت 41 سنت یا 0.7 درصد افزایش یافت و در 58 دلار و 64 سنت در هر بشکه بسته شد.

شاخص وست تگزاس اینترمدیت برای کل هفته 0.7 درصد و نفت برنت 0.2 درصد رشد نشان داد.

جیسون گمل، تحلیلگر بانک جفریز در یادداشتی نوشت: قیمت نفت برنت هفته گذشته به دلیل اخبار مربوط به تعرفه های آمریکا علیه چین و نگرانی ها نسبت به وقوع رکود مالی، نوسان داشت و انتظار می رود که ریسک های پیرامون تقاضا همچنان فضای بازار را در کوتاه مدت تحت تاثیر قرار دهد.

اوپک در گزارش ماهانه خود نرخ رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال 2019 را به میزان 40 هزار بشکه در روز کاهش داد و 1.1 میلیون بشکه در روز برآورد کرد در حالی که پیش بینی سال 2020 را بدون تغییر در 1.14 میلیون بشکه در روز حفظ کرد. اوپک همچنین دورنمای رشد عرضه غیراوپک در سال 2019 و 2020 را کمتر کرد.

میهیر کاپادیا، مدیرعامل شرکت سان گلوبال اینوستمنت به مارکت واچ گفت: تصور کلی نشان می دهد که اقتصاد در سال 2020 همچنان راستا ناهمواری خواهد داشت و اعتماد بسیاری از افراد در بازار کمتر شده است. سیاستهای محدودیت عرضه اوپک برای یاری به حفظ تعادل بازار ضروری خواهد بود اما عوامل دیگری مانند اختلافات تجاری همچنان ادامه دارند و دوره بسیار دشواری برای بازار نفت خام خواهد بود.

شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز روز آدینه اعلام نمود شمار دکلهای حفاری نفت فعال آمریکا پس از هفت هفته کاهش، هفته گذشته شش حلقه رشد نموده و به 770 حلقه رسیده است.

بر اساس گزارش مارکت واچ، نفت خام ماه میلادی جاری با کاهش 20 درصدی از اوج بهای اخیرش، وارد روند نزولی شد. شاخص وست تگزاس اینترمدیت در اوت 6.5 درصد و نفت برنت حدود 10 درصد کاهش داشته است. نفت خام روزهای چهارشنبه و پنج شنبه تحت تاثیر نگرانی ها پیرامون وقوع رکود مالی ریزش قیمت سنگینی را تجربه نموده بود. تشدید اختلافات تجاری آمریکا و چین به نگرانی ها نسبت به کندی رشد مالی و رشد کمتر تقاضا برای نفت افزوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهبود هفتگی قیمت نفت با کاهش فراوری اوپک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود هفتگی قیمت نفت با کاهش فراوری اوپک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید