خبرنگاران درمان نیتریک اکسید در جلوگیری از تکثیر ویروس کرونا موثر است

به گزارش وبلاگ وطن من، تهران- خبرنگاران- مطالعات اخیر محققان دانشگاه جرج واشنگتن نشان می دهد درمان نیتریک اکسید در جلوگیری از تکثیر ویروس کرونا موثر است. این درمان یکی از گزینه های درمانی کووید 19 در برنامه های اضطراری سازمان غذا و داروی آمریکاست.

خبرنگاران درمان نیتریک اکسید در جلوگیری از تکثیر ویروس کرونا موثر است

به گزارش پایگاه خبری ساینس، نیتریک اکسید یک مولکول ضدمیکروبی و ضدالتهابی است که نقش مهمی در عملکرد عروق ریوی در زمینه عفونت های ویروسی و سایر بیماری های تنفسی دارد.

در سال 2003 میلادی در دوران شیوع سارس (سندرم حاد تنفسی)، اکسید نیتریک به وسیله واکنش های سیتوتوکسیک و به وسیله واسط هایی مانند پراکسینیتریت، تکثیر ویروس را مهار کرد.

مطالعات جدید محققان دانشگاه جرج واشنگتن نشان می دهد اکسید نیتریک در حفظ عملکرد طبیعی عروق و تنظیم التهاب منجر به آسیب ریه و سندرم حاد تنفسی نقش دارد.

با توجه به اینکه هنوز هیچ دارو و واکسن قطعی برای این بیماری کشف نشده است، توجه به راهکارهایی مانند نیتریک اکسید درمانی می تواند از گسترش و تکثیر ویروس جلوگیری کند.

در حال حاضر این درمان یکی از گزینه های درمانی کووید 19 در برنامه های اضطراری سازمان غذا و داروی آمریکاست.

ویروس کرونا موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین بیان کرد.

تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی خبری تاکید نمود که اگرچه واژه همه گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر جهانی شناسایی و اعلام می نماید.

نتایج این مطالعه در نشریه Nitric Oxide منتشر شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران درمان نیتریک اکسید در جلوگیری از تکثیر ویروس کرونا موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درمان نیتریک اکسید در جلوگیری از تکثیر ویروس کرونا موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید