دوشنبه میزبان اجلاس مشورتی تاجیکستان و روسیه در خصوص افغانستان

به گزارش وبلاگ وطن من، نشست مشورتی مقامات ذیربط تاجیکستان و روسیه در زمینه همکاری و هماهنگی اقدامات مشترک در خصوص افغانستان در شهر دوشنبه برگزار گردید.

دوشنبه میزبان اجلاس مشورتی تاجیکستان و روسیه در خصوص افغانستان

به گزارش خبرنگار وبلاگ وطن من در دوشنبه، نشست مشورتی در زمینه همکاری و هماهنگی اقدامات مقامات ذیربط وزارتخانه های امور خارجه تاجیکستان و روسیه در مورد افغانستان در شهر دوشنبه برگزار گردید.

در جریان این نشست که در سطح روسای دفاتر آسیا و آفریقای وزارت امور خارجه تاجیکستان و دومین دپارتمان کشورهای آسیا وزارت امور خارجه روسیه برگزار گردید مسائل مربوط به امنیت منطقه ای و وضعیت در افغانستان آنالیز شد.

به طور خاص در این نشست مسائل مربوط به مبارزه با تروریسم بین المللی، افراط گرایی، همکاری آینده دو کشور در چارچوب سازمان های دوجانبه بین المللی و منطقه ای مورد آنالیز نهاده شد.

علاوه بر این طرفین در این نشست در مورد ارتباطات دوجانبه در زمینه اقتصاد، تجارت، سرمایه گذاری، علم و فناوری، آموزش و پرورش و بهداشت بحث و گفت وگو کردند.

در حاشیه این نشست سراج الدین مهرالدین وزیر امور خارجه تاجیکستان با ضمیر کابل اف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان که ریاست هیات روسی در این مشورت ها را بر عهده داشت، دیدار و گفت وگو کرد.

طرفین طی این ملاقات وضعیت در افغانستان و همکاری های دوشنبه و مسکو در زمینه تامین امنیت منطقه ای را مورد آنالیز قرار دادند.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دوشنبه میزبان اجلاس مشورتی تاجیکستان و روسیه در خصوص افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوشنبه میزبان اجلاس مشورتی تاجیکستان و روسیه در خصوص افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید