رئیس جدید اینستکس به طور رسمی شروع به کار کرد

به گزارش وبلاگ وطن من، فارس نوشت: وزارت خارجه آلمان گفت برند اربل سفیر سابق این کشور در ایران، از امروز کار خود را به عنوان رئیس جدید ساز و کار اینستکس شروع نموده است.

رئیس جدید اینستکس به طور رسمی شروع به کار کرد

میگوئل برگر مدیرکل اداره امور مالی و توسعه پایدار وزارت خارجه آلمان، در توییتر نوشته است: به برند اربل، رئیس جدید اینستکس، ابزاری که برای تسهیل تجارت میان اتحادیه اروپا و ایران ایجاد شده، خوشامد می گویم.

به گفته برگر، اربل امروز رسما کار خود را شروع نموده است. به گفته وی، این دیپلمات آلمانی، پیش از این با اعضای اتحادیه اروپا در خصوص اینستکس رایزنی نموده است.

این هفته منابع غیررسمی اعلام کردند که اربل که زمانی سفیر آلمان در ایران بود، جایگزین پر فیشر شده است که در 6 ماه گذشته ریاست اینستکس را بر عهده داشت.

سال گذشته بعد از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای با ایران، اتحادیه اروپا وعده داد که آثار مالی ناشی از تحریم های واشنگتن را جبران کند. تاکنون تنها خروجی این وعده اتحادیه اروپا، ساز و کار اینستکس است که مشترکا توسط آلمان، فرانسه و انگلیس راه اندازی شده است. در حالی که قرار بود این ساز و کار ابزاری برای دور زدن تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران باشد، اتحادیه اروپا می گوید این ابزار فعلا صرفا اقلام دارویی و مواد غذایی را که به ادعای واشنگتن از تحریم معاف هستند، تحت پوشش قرار می دهد.

23310311

منبع: خبرآنلاین

به "رئیس جدید اینستکس به طور رسمی شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جدید اینستکس به طور رسمی شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید