رئیس جمهوری برزیل، آرایشگاه را به ملاقات با لودریان ترجیح داد

به گزارش وبلاگ وطن من، رئیس جمهوری راست گرای برزیل تنها ساعتی پس از لغو دیدارش با وزیر خارجه فرانسه ویدیوی زنده ای از خود در فیسبوک منتشر کرد که او را در حال کوتاه کردن موهایش نشان می داد.

رئیس جمهوری برزیل، آرایشگاه را به ملاقات با لودریان ترجیح داد

قرار ملاقات با ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، دوشنبه گذشته تنها یک ساعت قبل از انجام آن لغو شد و سخنگوی رئیس جمهوری برزیل دلیل آن را درگیری های کاری عنوان نمود اما ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل در ساعت معین شده برای ملاقات به آرایشگاه رفت و از کوتاه کردن موهای سرش به طور زنده ویدئو تهیه نموده و در فیس بوک منتشر کرد.

به نقل از یورو نیوز، وزیر خارجه فرانسه که هفته گذشته برای دیدار از برزیل و شیلی به آمریکای لاتین سفر نموده بود، حامل پیغام رئیس جمهوری کشورش درباره پایبندی به توافقنامه آب و هوایی پاریس بود.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه ماه گذشته در ژاپن تهدید نموده بود که اگر برزیل از توافق نامه پاریس بیرون بیاید، پیمان تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و کشورهای آمریکای جنوبی را امضا نخواهد کرد.

بولسونارو از زمان تصدی مقام ریاست جمهوری در ماه ژانویه، علیه اجرای مقررات زیست محیطی در برزیل قدم برداشته است. یکی از شعارهای وی توسعه جنگل های آمازون بود اما برنامه های وی باعث تسریع قطع درختان آمازون شده است به طوریکه تازه ترین تحقیقات نشان می دهد میزان جنگل زدایی در آمازون در ماه ژوئن سال جاری نسبت به ماه مشابه در سال گذشته بیش از 88 درصد افزایش یافته است.

رئیس جمهوری برزیل روز دوشنبه پیش از لغو ملاقات خود با لودریان در سخنان تندی گفته بود: امروز اگر اشتباه نکنم با وزیر فرانسه دیدار می کنم تا درباره محیط زیست حرف بزنیم. او نباید دراین باره سختگیری کند.

وی تاکید نموده بود: او [لودریان] باید درک کند دولت برزیل تغییر نموده است و تسلیم شدن سران دولت های قبلی [برزیل] در مقابل کشورهای دنیا اول دیگر وجود ندارد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "رئیس جمهوری برزیل، آرایشگاه را به ملاقات با لودریان ترجیح داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهوری برزیل، آرایشگاه را به ملاقات با لودریان ترجیح داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید