سازمان جهانی بهداشت: کشورها دستگاه تنفس مصنوعی ذخیره نمایند، شمار تلفات کورونا از 3000 گذشت

به گزارش وبلاگ وطن من، شمار تلفات ناشی از شیوع ویروس کورونا روز دوشنبه 12 اسفند از 3000 نفر گذشت و کشورهای بیشترین نخستین موارد عفونت را گزارش کردند.

سازمان جهانی بهداشت: کشورها دستگاه تنفس مصنوعی ذخیره نمایند، شمار تلفات کورونا از 3000 گذشت

به گزارش وبلاگ وطن من به نقل از خبرگزاری فرانسه کشورهای آندورا، جمهوری چک، اندونزی، اردن، لاتویا، پرتغال، تونس و عربستان سعودی از جمله کشورهایی بودند که نخستین مورد عفونت با ویروس کورونا را گزارش کردند.

سنگال به عنوان دومین کشور آفریقایی زیرصحرا هم نخستین مورد عفونت ویروس کورونا را خاطرنشان کرد.

آفریقا با توجه به منازعات گسترده، وضع بد زیربنای بهداشتی، مرزهای بدون کنترل و شهرهای پرجمعیت با بهداشت محیط ناکافی به خصوص به شیوع بیماری آسیب پذیر است.

همچنین تلفات جدیدی از بیماری کووید-19 از چین، ایران و آمریکا گزارش شد. شمار موارد عفونت اکنون به حدود 90000 مورد در بیش از 60 کشور رسیده است.

در حالیکه نگرانی درباره همه گیری جهانی یا پاندمی ویروس کورونا بالا گرفته است، سازمان جهانی بهداشت از همه کشورهای خواست دستگاه های تنفس مصنوعی یا ونتیلاتور برای درمان افراد دچار علائم شدید را ذخیره نمایند.

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه اعلام که در 24 ساعت گذشته شمار موارد گزارش شده کووید-19 در خارج از چین 9 برابر موارد گزارش شده در درون این کشور بوده است.

با این حال تدروس آدهانوم قبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت پنجره فرصت برای مهار این شیوع بیماری هنوز باز است و به بیش از 130 کشوری که هیچ موردی از بیماری را تا به حال گزارش نداده اند اشاره نمود.

او گفت در میان کشورهای با موارد عفونت، شرایط کره جنوبی، ایران و ژاپن در حال حاضر برای ما بیشترین نگرانی را ایجاد نموده است.

شیوع کورونا با قرنطینه شدن یا محدودیت مسافرتی شدید در پهنه های عظیمی در چین اقتصاد چین را زمینگیر نموده است.

کشورهای دیگر اقدامات خود برای مهارکردن بیماری را آغاز نموده اند، از جمله ممنوع کردن ورود مسافران از کشورهای ویروس زده، تعطیل کردن شهرها، تشویق شهروندان به ماندن درون خانه و لغو رویدادهای عظیم مانند مسابقات فوتبال و نمایشگاه های تجاری

موزه لوور- پربازدیدترین موزه جهان- در پاریس روز یکشنبه و دوشنبه به علت خودداری کارکنان از کار کردن از ترس دچار شدن به ویروس تعطیل شد. شیوع ویروس کوورنا در فرانسه تا به حال جان سه نفر را گرفته است.

مقرهای سازمان ملل در ژنو درهای خود را به روی بازدیدنمایندگان بستند و بعضی از فعالیت های مربوط به کمیسون حقوق بشر سازمان ملل به حالت تعلیق درآمد.

مقاصد گردشگری در ایتالیا از جمله د ر میلان به روز بازدیدنمایندگان دوباره گشوده شدند، اما برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد ورود افراد به آنها محدود شد.

ایتالیا با حدود 1700 مورد عفونت بدترین کشور اروپایی از لحاظ شیوع کورونا است.

استلا کیریاکیدس، کمیسیونر بهداشت اتحادیه اروپا گفت بیش از 2100 مورد ثابت شده بیماری در 18 کشور عضو وجود دارد.

  • اتحادیه اروپا سطح خطر ویروس کورونا به حد بالا ارتقا داد | آزمایش وزیر منطقه ای ایتالیا مثبت شد

در آنسوی اروپا سوئد پروازها از ایران را که موارد بیماری در آن به سرعت در حال افزایش بوده است- ممنع کرد و فرانسه، آلمان و بریتانیا اعلا کردند یاری های اقتصادی و پزشکی برای مهار شیوع بیماری به ایران می فرستند.

شمار تلفات در ایران با گزارش 12 مورد مرگ بیشتر در روز دوشنبه به 66 نفر رسید که پس از چین بیشترین مرگ ناشی از ویروس کورونا در یک کشور است.

ایران همچنین بیش از 500 مورد جدید بیماری را گزارش کرد و شمار کل عفونت ها در آن به 1501 نفر افزایش یافت.

چین روز دوشنبه 42 مورد جدید مرگ - همه در ایالت هوبی در مرکز این کشور- و 202 مورد جدید عفونت را گزارش کردند که کمترین میزان افزایش موارد عفونت در این کشور از اواخر ژانویه تا به حال است. شمار کل موارد عفونت در این کشور اکنون از 80000 مورد گذشته است.

مقامات در شهر ووهان چین در نشانه ای از بهبود شرایط یکی از 16 بیمارستان موقتی این شهر را که برای درمان شمار زیاد بیماران برپا شده بود، تعطیل کردند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سازمان جهانی بهداشت: کشورها دستگاه تنفس مصنوعی ذخیره نمایند، شمار تلفات کورونا از 3000 گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: کشورها دستگاه تنفس مصنوعی ذخیره نمایند، شمار تلفات کورونا از 3000 گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید