سازمان ملل: کنفرانس گفت وگوی ملی لیبی در زمان مقرر برگزار خواهد شد

به گزارش وبلاگ وطن من، تهران - خبرنگاران - غسان سلامه فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لیبی امروز (شنبه) گفت که با وجود ناآرامی ها و درگیری های اخیر، کنفرانس گفت وگوی ملی لیبی در زمان مقرر خود (25-27 فروردین) برگزار خواهد شد.

سازمان ملل: کنفرانس گفت وگوی ملی لیبی در زمان مقرر برگزار خواهد شد

به گزارش شنبه وبلاگ وطن من به نقل از خبرگزاری رویترز، سلامه در دیدار با وبلاگ وطن من در شهر طرابلس اعلام نمود که سازمان ملل متحد درصدد جلوگیری از تشدید بحران در لیبی است.

نماینده ویژه سازمان ملل همچنین تاکید نمود که کنفرانس گفت و گوی ملی قرار است در شهر غدامس لیبی به منظور رسیدن به یک چارچوب تعیین جهت برگزاری انتخابات به عنوان راه حلی برای خروج از بحران 8 ساله در این کشور برگزار گردد.

پنجشنبه گذشته، خلیفه حفتر ژنرال سابق ارتش لیبی در یک فایل صوتی به نظامیان تحت امر خود فرمان حمله به طرابلس (پایتخت لیبی) را صادر کرد و از ساکنان این شهر خواست در برابر نیروهای نظامی او مقاومت ننمایند.

با تشدید درگیری و تبادل آتش میان طرف های درگیر در لیبی، سازمان ملل برای آنالیز این موضوع جلسه اضطراری تشکیل داد.

روز گذشته (آدینه) نیز شورای امنیت ملی تونس در واکنش به اوضاع جاری لیبی کشور همسایه خود به مدت یک ماه حالت فوق العاده بیان کرد.

در تازه ترین تحولات لیبی، نیروهای وابسته به خلیفه حفتر پس از درگیری با نیروهای ارتش دولت وفاق ملی، کنترل دو منطقه مهم در غرب پایتخت، طرابلس را به دست گرفتند.

خلیفه حفتر غرب لیبی را منطقه عملیات نظامی اعلام و تهدید نموده که نیروهای ارتش هر هواپیمایی که در این منطقه به پرواز دربیاید را هدف قرار خواهند داد.

وبلاگ وطن من حاضر در مناطق جنگی گزارش دادند که نیروهای حفتر به سمت مرکز پایتخت در حرکت هستد.

همچنین شبکه خبری العربیه ساعاتی پیش در خبری فوری بیان کرد که نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی (وابسته به خلیفه حفتر) کنترل کامل فرودگاه بین المللی طرابلس را به دست گرفتند.

پس از سقوط معمر القذافی دیکتاتور لیبی در سال 2011، لیبی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد. دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس، غرب کشور تشکیل شد که مورد حمایت جامعه جهانی است.

همزمان نیز یک دولت موازی در شهر طبرق در شرق لیبی که مجلس نمایندگان به ریاست عقیله صالح و ژنرال حفتر فرمانده ارتش از آن حمایت می نمایند، اعلام موجودیت کرد.

شبک**خاورم*9469**1392

منبع: ایرنا

به "سازمان ملل: کنفرانس گفت وگوی ملی لیبی در زمان مقرر برگزار خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: کنفرانس گفت وگوی ملی لیبی در زمان مقرر برگزار خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید