سناتور ارشد روس: اقدامات آمریکا در تنگه هرمز تنش ها را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ وطن من، رئیس کمیته امور بین الملل مجلس روسیه با اشاره به کوشش آمریکا برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس هشدار داد که اقدامات آمریکا در تنگه هرمز باعث افزایش تنش ها می گردد.

سناتور ارشد روس: اقدامات آمریکا در تنگه هرمز تنش ها را افزایش می دهد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ وطن من، کنستانتین کساچف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون روسیه امروز (شنبه) تأکید کرد، اقدامات آمریکا در تنگه هرمز خطر درگیری را افزایش می دهد.

بنا بر گزارش خبرگزاری ریانووستی، این سناتور ارشد روس گفت: نه آمریکا و نه ایران مایل به وقوع جنگ واقعی هستند اما اقدامات آمریکا در تنگه هرمز خطر درگیری در منطقه را افزایش می دهد.

وزارت خارجه آمریکا به بهانه حملات ادعایی ایران به نفتکش ها و کشتی های تجاری در خلیج فارس و دریای عمان، از چند روز پیش پیشنهاد داده بود تا ائتلاف نظامی دریایی در منطقه تشکیل گردد تا مانع چنین حملاتی گردد.

رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون روسیه در یادداشتی که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد، با اشاره به این کوشش آمریکا برای تشکیل چنین ائتلاف نظامی دریایی در منطقه نوشت: نه ایران و نه آمریکا هیچ یک مایل به وقوع یک جنگ حقیقی نیستند با این وجود بازی که در منطقه شروع شده می تواند تبعات ناخوشایندی در پی داشته باشد و در این میان تحریکات کشورهای سوم را نیز نمی توان نادیده گرفت.

وی اضافه کرد: آمریکا می تواند در آبهای بین المللی مانور برگزار کند اما تاریخ نشان داده که افزایش حضور گروه های نظامی آمریکایی در منطقه ای خاص بیش از آنکه یک عامل امنیتی در جهت برقراری و حفظ امنیت باشد، به افزایش خطر درگیری انجامیده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شامگاه گذشته (پنجشنبه) مدعی شده بود که کشتی جنگی باکسر در تنگه هرمز، یک فروند پهپاد ایرانی را که بیش از حد به آنها نزدیک شده بود، هدف قرار داده و نابود نموده بود. (جزئیات بیشتر)

در این میان، علی رغم ادعای آمریکا مبنی بر مشارکت کشورهای زیادی در طرح تشکیل ائتلاف دریایی برای تسهیل کشتی رانی در خلیج فارس، منابع مطلع می گویند که متحدان واشنگتن تمایل چندانی برای پیوستن به این طرح ندارند. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سناتور ارشد روس: اقدامات آمریکا در تنگه هرمز تنش ها را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور ارشد روس: اقدامات آمریکا در تنگه هرمز تنش ها را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید