لیگ برتر کاراته وان ژاپن، صعود کاپیتان پورشیب به دیدار پایانی، حذف علیپور، قراری زاده و خدابخشی

به گزارش وبلاگ وطن من، روز دوم مسابقات لیگ برتر کاراته وان ژاپن با صعود ذبیح الله پورشیب به دیدار پایانی پیگیری شد.

لیگ برتر کاراته وان ژاپن، صعود کاپیتان پورشیب به دیدار پایانی، حذف علیپور، قراری زاده و خدابخشی

به گزارش وبلاگ وطن من، روز دوم از پنجمین مرحله رقابت های لیگ برتر کاراته وان در سال 2019، امروز(شنبه) در سالن نیپون بودوکان شهر توکیو شروع شد و ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته با رجحان مقابل رقبای خود به دیدار نهایی راه یافت.

در رقابت های کاتای انفرادی مردان، ابوالفضل شهرجردی نمایندگان کشورمان در گروه دوم با نمایندگانی از ژاپن(سه نماینده)، اسپانیا، آمریکا، پاناما و هنگ کنگ به رقابت پرداخت و با کسب امتیاز 22.54 و قرار دریافت در صندلی پنجم از راهیابی به مرحله بعد بازماند.

در رقابت های کومیته و در بخش بانوان، شیما آل سعدی نماینده وزن 61- کیلوگرم کشورمان ابتدا با نتیجه 12 بر 3 از سد الیسا فونسکا از آمریکا گذشت. او در ادامه مقابل میسا ایواتو از ژاپن با نتیجه یک بر صفر پیروز شد.

آل سعدی در مرحله سوم با نتیجه 4 بر صفر مغلوب لیلیا هئورتائولت، قهرمان امیدهای دنیا در سال 2013 از فرانسه مغلوب گردید، اما با فینالیست شدن حریف خود، آل سعدی به جدول شانس مجدد راه یافت. وی در نخستین دیدار خود در جدول شانس مجدد با نتیجه 3 بر یک مغلوب اینگریدا سوچانکووا از اسلواکی شد و از دور مسابقات کنار رفت.

در رقابت های همین وزن، رزیتا علیپور در دور اول با نتیجه 11 بر 3 مقابل یوکی کوجیرو، قهرمان امیدهای آسیا در سال 2018 از ژاپن به پیروزی دست یافت. او در دور دوم نیز پس از تساوی صفر-صفر مقابل هایا جوما از کانادا، در هانتی(رای داوران) به رجحان رسید.

نماینده وزن 61- کیلوگرم کشورمان در گام سوم نیز با نتیجه 4 بر صفر از سد الکساندرا هاگ از سوئد گذشت. علیپور در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ژائویان ین، نایب قهرمان دنیا در سال 2018 از چین رفت و با نتیجه یک بر صفر مغلوب حریف خود شد. با شکست کاراته کا چینی در دیدار نیمه نهایی مقابل جیانا لطفی از مصر، علیپور از ادامه مسابقات بازماند.

اما در رقابت های بخش مردان و در وزن 84- کیلوگرم، مهدی قراری زاده در دور اول با نتیجه 4 بر صفر مقابل برایان تیمرمانس از هلند به رجحان دست یافت. او در دور دوم با نتیجه 2 بر یک مغلوب والری چوپتار، نایب قهرمان دنیا در سال 2018 از اوکراین باخت. با شکست کاراته کا اوکراینی در ادامه مسابقات، قراری زاده از دور مسابقات کنار رفت.

ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی در دور اول با نتیجه 3 بر صفر از سد کنجی گریلون، قهرمان دنیا در سال 2012 و دارنده نشان برنز دنیا در سال 2016 از فرانسه گذشت. او در دور دوم نیز با نتیجه 3 بر صفر مقابل آلوین کاراکوئی از کوزوو پیروز شد.

کاپیتان تیم ملی کاراته در دور سوم نیزیک بر صفر آنتون اسحاق از بلاروس را شکست داد.پورشیب در مرحله نیمه نهایی با نتیجه یک بر صفر از سد ایوان کویچ، قهرمان دنیا در سال 2018 از کرواسی به رجحان دست یافت تا روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به مصاف ریوتارو آراگا از ژاپن برود.

مهدی خدابخشی دیگر نماینده وزن 84- کیلوگرم ایران، در دور نخست مقابل آیخان مامایف، نایب قهرمان دنیا در سال 2016 از آذربایجان پس از تساوی 3-3 با قانون سنشو(امتیاز اول) باخت. با حذف رقیب خدابخشیف او نیز از جدول مسابقات کنار رفت.

روز گذشته در شروع مسابقات لیگ برتر کاراته وان ژاپن، بهمنیار فینالیست شد و بهمن عسگری و مجید حسن نیا برای کسب نشان برنز کوشش خواهند کرد. امیر مهدی زاده، هامون درفشی پور، سید علی کریمی، امیررضا میرزایی، علی اصغر آسیابری، طراوات خاکسار و فاطمه صادقی در کاتا از دور مسابقات کنار رفتند.

پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ترکیه با حضور 649 کاراته کا از 79 کشور از روز گذشته(آدینه شروع شد و یکشنبه با برگزاری دیدارهای خاتمهی و رده بندی در توکیو به خاتمه خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ برتر کاراته وان ژاپن، صعود کاپیتان پورشیب به دیدار پایانی، حذف علیپور، قراری زاده و خدابخشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر کاراته وان ژاپن، صعود کاپیتان پورشیب به دیدار پایانی، حذف علیپور، قراری زاده و خدابخشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید