پیکان و نکونام شبیه پرسپولیس و طارمی؟

خبر رسیده جواد نکونام به دنبال شکایت از باشگاه پیکان است و قصد دارد به خاطر دخالت در قراردادش، به فیفا شکایت کند.

پیکان و نکونام شبیه پرسپولیس و طارمی؟

وقتی حضور جواد نکونام در پیکان با نامه هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو منتفی شد، همه منتظر واکنش این سرمربی جوان بودند. اینکه او چه جوابی به نامه یکه زارع دارد. نکونام در روزی که چنین اتفاقی افتاد سعی کرد سکوت کند تا با صحبت هایش دردسر جدیدی برای خودش درست نکند اما بعد از آن، خبر رسید کاپیتان سابق تیم ملی ایران به دنبال شکایت از باشگاه پیکان است و قصد دارد به خاطر دخالت در قراردادش، به فیفا شکایت کند. مساله ای که اگرچه عجیب است اما می تواند برای خودش و باشگاه پیکان دردسرهای زیادی بسازد چرا که باشگاه قائمشهری معتقد است فسخ قرارداد رسمی بین نکونام و نساجی انجام نشده و قرارداد نکونام با پیکان، غیراخلاقی و تخلف است.

همین شنبه گذشته بود که یک نامه تمام برنامه های جواد نکونام و پیکان را برهم زد. نکونام که با مسائل زیادی در نساجی مازندران روبرو شده بود، از این تیم جدا شد تا کار خود را در پیکان دنبال کند. پنجشنبه توافق نهایی بین نکونام و پیکان صورت گرفت تا قراردادی به مدت یکسال و نیم میان آن ها به امضا برسد؛ قراردادی که اگرچه عکس یادگاری نداشت اما برنامه ها و اهداف بزرگی داشت که مهمترین آن آسیایی شدن پیکان بود. نکونام با این برنامه ها و اهداف کارش را خیلی زود آغاز کرد. او بعد از معارفه به اعضای تیم، در کوشش بود که بازیکنان را آماده نیم فصل دوم کند اما هنوز یکی، دو روز بیشتر از این اتفاقات نگذشته بود که نامه هاشم یکه زارع مدیرعامل کارخانه ایران خودرو تمام نقشه ها را بر آب کرد. نامه ای که در آن عنوان شده بود حضور جواد نکونام در پیکان اکیدا ممنوع است.

در این نامه، یکه زارع با بهانه قرار دادن اینکه باشگاه پیکان باید به سراغ مربیان آزاد برود، حضور جواد نکونام را منتفی اظهار داشت اما این بهانه حاشیه های زیادی به دنبال داشت. اول اینکه گفته می شد یکه زارع از همان ابتدا روی حسین فرکی نظر داشت و به همین دلیل چنین بهانه ای را مطرح نمود تا گزینه مورد نظر خودش به پیکان بیاید. مساله دوم هم به جواد نکونام برمی گشت. اینکه او از نساجی جدا شده بود و سرمربی آزاد به حساب می آمد اما هاشم یکه زارع به دلایلی که به نظر می رسد خواست مسئولان استان مازندران بود، این قرارداد را منتفی کرد. به هر حال با لغو این قرارداد، حالا جواد نکونام نه شانسی برای حضور در پیکان دارد و نه اینکه می تواند به نساجی مازندران برگردد. نکته جالب این است که با انتخاب علی آذری به عنوان مربی نساجی، باشگاه مازندرانی به نکونام پیام داد که دیگر نمی تواند به این تیم برگردد چراکه آذری دستیار مهدی پاشازاده در نساجی بود که با آمدن نکونام، از این تیم جدا شد.

با این اتفاقات، حالا جواد نکونام که فکر می نماید چنین مساله ای به او ضربه زیادی وارد نموده، به دنبال اعاده حیثیت و شکایت از پیکان است. نکونام که قرارداد داخلی با پیکان امضا نموده، طبق ماده 19 آیین نامه نقل و انتقالات از قراردادی معتبر برخوردار است که با اجرایی نشدن آن می تواند از باشگاه پیکان به خاطر این قطع همکاری شکایت کند. او ظاهرا با وکیل خود در خارج از ایران هم تماس گرفته تا اسناد قراردادش با نساجی، پیکان و همچنین عکس های حضورش در تمرین تیم خودروساز را بفرستد که به صورت رسمی از پیکان به فیفا شکایت کند اما به نتیجه رسیدن این شکایت به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اول اینکه گفته می گردد جدایی جواد نکونام از باشگاه نساجی مازندران، رسمی و قانونی انجام نشده و توافق برای قطع همکاری شفاهی انجام شده که برای فدراسیون و مراجع قانونی پذیرفتنی نیست. اگر این مساله صحت داشته باشد، نه تنها نکونام در شکایت به فیفا به نتیجه نمی رسد بلکه باشگاه نساجی هم می تواند هم از او و هم از باشگاه پیکان به خاطر این قرارداد شکایت کند. شکایتی که می تواند جریمه سنگینی برای جواد نکونام به دنبال داشته باشد. مساله دیگری که نکونام روی آن تمرکز نموده، دخالت مسولان غیر فوتبالی در برکناری اش از پیکان است که اثبات آن هم سخت است چراکه هاشم یکه زارع در نامه خود جملاتی به کار برده که شکایت را به گونه ای منتفی می نماید. اینکه او از مسئولان باشگاه پیکان خواسته با سرمربیانی که آزاد هستند وارد مذاکره گردد و به همین دلیل خواهان منتفی شدن قرارداد نکونام با پیکان شده. این یعنی اینکه نکونام همچنان با نساجی قرارداد دارد.

به هر حال به نظر نمی رسد جواد نکونام در شکایت خود به فیفا به نتیجه برسد، مگر اینکه مستندات محکمی داشته باشد که بتواند این اتفاقات عجیب را ثابت کند که آن هم بعید به نظر می رسد. البته اگر نساجی از نکونام شکایت کند، شاید داستانی مشابه طارمی و ریزه اسپور اتفاق بیفتد که هم نکونام و هم باشگاه پیکان متضرر می شوند.

9-1

منبع: ایران ورزشی

به "پیکان و نکونام شبیه پرسپولیس و طارمی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکان و نکونام شبیه پرسپولیس و طارمی؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید