چطور از کعبه عکس گرفتم؟

به گزارش وبلاگ وطن من، عمر نبیل عکاس آسوشیتدپرس این عکس را با سرعت پایین شاتر از طواف زائران به دور کعبه در مراسم حج سال جاری در مکه گرفته است.

چطور از کعبه عکس گرفتم؟

نبیل این عکس را با یک دوربین کانن EOS 5D Mark III با لنز 330 میلی متری اف استاپ:20 سرعت شاتر: 1/10 ایزو:50 در ساعت 9:25 بعدازظهر گرفته است.

نبیل درباره چگونگی دریافت این عکس می گوید: من مراسم ده روزه حج را در عربستان پوشش می دادم. از همان روز اول می خواستم از کعبه عکس بگیرم، اما انجام این کار به چندین دلیل کار بسیار مسئله ای بود. اجازه ورود دوربین به مسجدالحرام داده نمی گردد و اغلب هتل های اطراف به دلایل امنیتی اجازه ورود بازدیدکنندگان با دوربین را نمی دهند.

بعد توانستم با وزیر اطلاعات سعودی صحبت کنم و از او خواستم اجازه دیدن مسجد الحرام از ارتفاع بالا را به من بدهد، با این شرح که برای به تصویر کشیدن شمار بسیار زائران در این مراسم دریافت عکس با زوایه باز بسیار مهم است. در آخرین روز ماموریت مجوز دریافت عکس از یکی از هتل های مشرف بر مسجدالحرام را گرفتم. یکی از کارکنان هتل مرا به طبقه چهلم برد. خیلی راضی و امیدوار بود، اما بعد او مرا وارد بخش مخصوص کارکنان کرد که پنجره شیشه ای کثیفی مشرف به مسجد داشت و گفت همین جا است. ناامید شده بودم، اما می دانستم که بخت دیگری ندارم. آغاز کردم به پاک کردن پنجره در طرفی که به سمت من بود. و بعد تصمیم گرفتم از کوچکترین دهانه دیافراگم استفاده کنم و فوکوس را روی پوشش طلایی کعبه قرار دهم تا واضح ترین عکس ممکن را بگیرم.

برای گرفن عکس از زائرانی که دور کعبه می چرخند با سرعت بسیار پایین شاتر بهره ببرید تا زائران در حال حرکت به صورت محو ثبت شوند، و زائران ایستاده یا در حال دعا خواندن در طول مدت 10 ثانیه نوردهی فریز شوند. حرکت کردن همراه با سه پایه در محوطه شلوغ اطراف مسجدالحرام مشکل است و به دلایل امنیتی هم بردن آن ممنوع است. من از این موضوع خبر داشتم... و مونوپاد کوچکم که را روی بخشی از پنجره تکیه اش دادم، کار سه پایه را انجام داد. به من بیشتر از 5 دقیقه برای دریافت عکس اجازه داده نشده بود و همین مدت برای من کافی بود که 10 شات خوب بگیرم و آنها را ادیت کنم تا بهترین شات گرفته شده از پشت شیشه پنجره را انتخاب کنم.

من در آخرین روز ماموریتم به آرزویم رسیدم.

منبع: همشهری آنلاین

به "چطور از کعبه عکس گرفتم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور از کعبه عکس گرفتم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید