فرهنگ و هنر

اگر کاری نکنید، شرایط صنایع دستی فاجعه آمیز می شود!

شرایط تولید و فروش صنایع دستی به ویژه در میان تولیدکنندگان روستایی که پیش از شیوع ویروس کرونا هم چندان قابل قبول نبود، حالا با کاهش شدید فروش های پایان سال 98 و تعطیلی کلیه نمایشگاه های نوروزی صنایع دستی بیش از پیش کساد شده و بسیاری از فعالان این حوزه...

17 تیر 1399

تخفیف 50درصدی هتلداران قم به مدافعان سلامت ایران

معاون گردشگری قم گفت: هتل ها و هتل ها آپارتمان های استان با 50 درصد تخفیف در دوران پساکرونا به مدافعان سلامت ایران، خدمات ارائه می کنند.

11 تیر 1399

جعل اسکناس چه مجازاتی دارد؟

جرم جعل در بسیاری از اسناد تجاری، رسمی و هویتی رخ می دهد، اما جعل اسکناس مجازات قانونی مخصوص به خود را دارد.

9 تیر 1399

(فیلم و عکس) شایعه برخورد شهاب سنگ به زمین؛ این شهاب سنگ برای زمین خطرناک است؟

بر اساس شایعات منتشر شده امروز چهارشنبه، 10 اردیبهشت ماه شهاب سنگ or 21998-52768 از کنار زمین عبور نموده و به آن برخورد می نماید. در حالی که متخصصان می گویند فاصله این شهاب سنگ تا زمین در نزدیک ترین حالتش بیش از 16 برابر فاصله زمین تا ماه است و برخورد شهاب سنگ به...

5 تیر 1399

بهترین شهر چین برای خرید کجاست؟

بهترین شهر چین برای خریدیکی از عظیم ترین بازارهای اقتصادی و تجاری دنیا برای خرید کردن به صورت عمده و تکی بدون شک و اغراق چین است. این که بخواهیم شهری را به عنوان بهترین شهر چین برای خرید به شما معرفی کنیم، صادقانه بگوییم؛ کم لطفی در حق دیگر شهرهای این...

24 خرداد 1399

چند پیشنهاد برای جبران آسیب کرونا به بومگردی ها

مدیر یک اقامتگاه بومگردی گفت: در بحران کرونا و هنگام جبران خسارت های آن نباید همه واحدهای فعال صنعت گردشگری را در یک کفته ترازو قرار داد.

11 خرداد 1399

متفاوت ترین بیمارستانهای آمریکا در پاندمی کووید 19

طبق قوانین بین المللی، حمله به کشتی های بیمارستانی در شمار جنایات جنگی دسته بندی شده و باید به عبور و مرور راحت تر آنها به منظور انتقال مجروحان و بیماران به بیمارستان های ارتشی یا غیر نظامی در خشکی یاری گردد.

8 خرداد 1399

جزئیات بسته حمایت از گردشگری و نقدهای وارد بر آن

خبرنگاران: معاون گردشگری درحالی از به نتیجه رسیدن بسته حمایت از صنعت گردشگری در دولت اطلاع داد که این بسته در ابتدای راه، با نقدهایی همراه شده است.

31 اردیبهشت 1399

کسالت حاصل از کرونا را شکست دهیم

عظیم فلاح هنرمند جوان در رشته خوشنویسی و نقاشیخط برای گذران روزهای کرونایی در ایام نوروز پیشنهادهای کاربردی متعددی دارد.

28 اردیبهشت 1399

تفرجگاه ها می توانند محل انتشار ویروس کرونا شوند

ایرنا/ براساس آخرین گزارش های بدست رسیده، تفرجگاه ها می توانند محل انتشار ویروس کرونا شوند، هرچند کوچک باشند.

27 اردیبهشت 1399

خبرنگاران معرفی صورتک زرین منسوب به غار کلماکره

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: صورتک زرین منسوب به غار کلماکره در موزه ملی به مناسبت روز جهانی تئاتر معرفی گردید.

25 اردیبهشت 1399

تشریح فرایند انتخاب فیلم های فجر، سینمای منطقه را جهانی کنیم

شادمهر راستین در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به چگونگی انتخاب فیلم ها در سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام کرد: حدود هشت ماه پیش تعدادی از سینماگران و کارشناسان سینمایی از طرف سیدرضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر به عنوان مشاور انتخاب...

18 اردیبهشت 1399

خبرنگاران دزد مسلح طلافروشی دزفول تحت پیگرد است

دزفول- خبرنگاران- جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان با اشاره به سرقت مسلحانه شامگاه دوشنبه از یک طلافروشی در دزفول گفت: دزد مسلح تحت پیگرد واقع شده است.

8 اردیبهشت 1399

برگرد ، ما داغدار عروس سبز شمالیم

با هیچ زبانی چاره شان نمی توان کرد . نه با خواهش و تمنا، نه با هشدار و نه حتی با زبان زور و تهدید .

6 اردیبهشت 1399

خبرنگاران شرایط جسمی استاد شجریان پایدار است

تهران- خبرنگاران- هیات مدیره بیمارستان جم تهران خاطرنشان کرد که شرایط استاد محمد رضا شجریان از نظر قلبی، عروقی و کلیوی پایدار است و تفاوتی نسبت به روز قبل ندارد.

2 اردیبهشت 1399

موزه ملی خاویار ایران در کیاشهر تاسیس می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از تأسیس موزه ملی خاویار در بندرکیاشهر اطلاع داد.

1 اردیبهشت 1399

دستگیری دو حفار غیرمجاز آثار باستانی در گچساران

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران گفت: دونفر حفار غیرمجاز اشیای عتیقه و آثار باستانی در شهرستان دستگیر شدند.

28 فروردین 1399

تحویل ماهواره ناهید-2 در 6 ماهه دوم سال 99

رییس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: 3 ماهواره از 6 ماهواره ای که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده در نوبت پرتاب قرار دارند، در این پژوهشگاه طراحی و اجرا می شود که از این تعداد ماهواره ناهید-1 تحویل داده شده است.

25 فروردین 1399

بارزترین آسیب های اجتماعی تهران

طرح گفت وگوی ملی خانواده که سال گذشته با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و انجمن جامعه شناسی ایران تدوین شد، این روزها آخرین مراحل فاز دوم اجرایی خود در استان های مختلف را می گذراند، در این میان اما مجری طرح گفت وگوی ملی خانواده با بیان...

1 فروردین 1399

درخشش 3 نوجوان جنوب شهری در جشنواره فیلم عمار

سال جاری در دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، فیلم سینمایی منطقه پرواز ممنوع مورد توجه داوران نهاده شد و 3نوجوان بااستعداد جنوب شهر پیروز به کسب عنوان بهترین بازیگر شدند.

13 اسفند 1398
تعداد: (97)