اخبار اقتصادی

اگر کاری نکنید، شرایط صنایع دستی فاجعه آمیز می شود!

شرایط تولید و فروش صنایع دستی به ویژه در میان تولیدکنندگان روستایی که پیش از شیوع ویروس کرونا هم چندان قابل قبول نبود، حالا با کاهش شدید فروش های پایان سال 98 و تعطیلی کلیه نمایشگاه های نوروزی صنایع دستی بیش از پیش کساد شده و بسیاری از فعالان این حوزه...

17 تیر 1399

طرح و مدل لوستر آشپزخانه مدرن

نورپردازی یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین موارد در زیبایی فضاهای مختلف می باشد و یکی از اصلی ترین قسمت های هر خانه آشپزخانه ها هستند که نورپردازی آن ها می تواند در فضای کلی منزل جلوه گری کند و آن را به عنوان یکی از نقاط کانونی خانه نشان دهد.

11 تیر 1399

نسخه اتاق فکر مجلس برای بازار خودرو در ایام کرونا!

خبرنگاران: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به آنالیز ابعاد شیوع کرونا بر بخش های صنعت، معدن و پتروشیمی کشور پرداخته و در این بین، آثار همه گیری این ویروس بر خودروسازی را نیز مورد ارزیابی قرار داده است.

10 تیر 1399

جعل اسکناس چه مجازاتی دارد؟

جرم جعل در بسیاری از اسناد تجاری، رسمی و هویتی رخ می دهد، اما جعل اسکناس مجازات قانونی مخصوص به خود را دارد.

9 تیر 1399

360 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خرید تضمینی می گردد

خبرنگاران/لرستان معاون مالی استاندار لرستان گفت: 360 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در سال زراعی جاری خرید تضمینی می گردد.

6 تیر 1399

انتشار مقالات علمی ایرانی در نشریات معتبر بین المللی با رشد و شتاب همراه شده است

مطابق اعلام فدراسیون سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری انتشار مقالات ایرانی ضمن حمایت آن ها در نشریات معتبر بین المللی با رشد و شتاب همراه شده است.

6 تیر 1399

خبرنگاران کوهکن: طرح اصلاح بعضی از قوانین انتخابات بیش از 3دهه با تأخیر مطرح شده است

تهران- خبرنگاران- نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه طرح اصلاح بعضی از قوانین انتخابات بیش از سه دهه با تأخیر مطرح شده است، گفت: این طرح در جهت دفاع از شورای نگهبان تدوین شده است.

4 تیر 1399

خبرنگاران اقتصاد دارویی و یک پیشنهاد

تهران-خبرنگاران- یکی از عوارض بیماری کرونا کوچکتر شدن اقتصاد جهانی است و قدرت های بزرگ اقتصادی را دچار مشکل ساخته و ترس و خوفی از آینده بر این کشورها سایه افکنده است البته ایران که با تحریم های اقتصادی از ناحیه آمریکا روبه رو است، طبیعی است که با مسائل...

2 تیر 1399

شهرهای فرانسه در تاریکی فرو می رود

خبرنگاران: در راستای صرفه جویی مالی در فرانسه، ساختمان های دولتی، شرکت ها و مغازه ها از امشب باید چراغ های روشنایی خود را بین ساعات یک تا هفت بامداد خاموش نمایند.

29 خرداد 1399

بهترین شهر چین برای خرید کجاست؟

بهترین شهر چین برای خریدیکی از عظیم ترین بازارهای اقتصادی و تجاری دنیا برای خرید کردن به صورت عمده و تکی بدون شک و اغراق چین است. این که بخواهیم شهری را به عنوان بهترین شهر چین برای خرید به شما معرفی کنیم، صادقانه بگوییم؛ کم لطفی در حق دیگر شهرهای این...

24 خرداد 1399

تاکید یک حقوقدان بر تقویت نهادهای مدنی برای توسعه فعالیت های نوع محبت آمیز

یک حقوقدان گفت: تقویت نهادهای مدنی و سازمان های مردم نهاد و حمایت دولت از آنها برای ادامه حیات و توسعه فعالیت های نوع محبت آمیز آنها می تواند نقش بسزایی در سامان دهی یاری به نیازمندان در سطوح مختلف داشته باشد.

23 خرداد 1399

اوباما تیر خلاص را به ترامپ خواهد زد؛ پاشنه آشیل بایدن چیست؟

تحلیل زیر نگاهی به اهداف اعلام حمایت اوباما از معاون سابقش و همچنین نقطه ضعف جو بایدن در انتخابات 2020 دارد.

21 خرداد 1399

کرونا ، نرخ ابتلای بعضی ایالت های آمریکا از بعضی کشورها بالاتر است

نشریه نزدیک به کنگره آمریکا از بالاتر بودن نرخ ابتلا به کروناویروس در بعضی ایالت های آمریکا در مقایسه با کشورهایی مانند اسپانیا که شدیدترین بحران را از سر می گذراند، اطلاع داد.

18 خرداد 1399

هشدار فائو درباره تأثیر ویروس کرونا بر زنجیره تأمین غذا

فائو هشدار می دهد که در بسیاری از کشورهای جهان، کارگران غیر رسمی، جمعیت های آسیب پذیر شهرنشین و دیگر اقشاری که وابستگی زیادی به فعالیت بازارها دارند احتمالا در معرض آسیب های تأثیرات منفی ویروس کرونا و بیماری کووید-19 قرار خواهند گرفت.

17 خرداد 1399

چشم انداز بورس در هفته آخر فروردین ، کدام صنایع آینده بهتری دارند؟

تجارت نیوز ابتدای هر هفته پیش بینی از شرایط شاخص بورس و آینده سهم ها طی هفته جاری را منتشر می نماید که این گزارش شامل دیدگاه تحلیلی کارشناسان خبره بورس و دیدگاه معامله گران بازار سرمایه تحت عنوان نظرسنجی بورسی است.

13 خرداد 1399

چند پیشنهاد برای جبران آسیب کرونا به بومگردی ها

مدیر یک اقامتگاه بومگردی گفت: در بحران کرونا و هنگام جبران خسارت های آن نباید همه واحدهای فعال صنعت گردشگری را در یک کفته ترازو قرار داد.

11 خرداد 1399

اموال مؤسسات اعتباری منحل شده تحویل بانک های عامل شد

روابط عمومی بانک مرکزی ضمن تأیید مطالب سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: دارایی های بازگشت شده بر اساس تکالیفی که بعضی بانک های عامل درمورد تسویه تعهدات مؤسسات اعتباری غیرمجاز دارند، جهت فروش، تحویل بانک های عامل شد.

9 خرداد 1399

معرفی دریاچه دیدنی گهر لرستان

دریاچه گهر در میان کوه ها محصور شده دارای آبی زلال و شفاف است که در قسمت های کم عمق، کف دریاچه را به راحتی می توان دید . دریاچه گهر بزرگ حدود 100 هکتار و عمق دریاچه بین 4 تا 28 متر و عرض آن بین 400 تا 800 متر و طول آن 1500 متر میباشد

5 خرداد 1399

جزئیات بسته حمایت از گردشگری و نقدهای وارد بر آن

خبرنگاران: معاون گردشگری درحالی از به نتیجه رسیدن بسته حمایت از صنعت گردشگری در دولت اطلاع داد که این بسته در ابتدای راه، با نقدهایی همراه شده است.

31 اردیبهشت 1399

خبرنگاران 136 هزار بیمه نامه در بخش جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری صادر شد

شهرکرد- خبرنگاران- مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سال زراعی جاری از یکم مهرماه 1398 تا به امروز 136 هزار انواع بیمه نامه در حوزه های زراعی، باغی، دام و طیور در استان صادر شده است.

27 اردیبهشت 1399
تعداد: (120)