اخبار سیاسی

مروری بر رفتار مجلس نهم و دهم در اصلاح قانون انتخابات

یک پژوهشگر حقوق عمومی طی یادداشتی به آنالیز رفتار مجلس نهم و دهم در اصلاح قانون انتخابات پرداخته است.

21 تیر 1399

اگر کاری نکنید، شرایط صنایع دستی فاجعه آمیز می شود!

شرایط تولید و فروش صنایع دستی به ویژه در میان تولیدکنندگان روستایی که پیش از شیوع ویروس کرونا هم چندان قابل قبول نبود، حالا با کاهش شدید فروش های پایان سال 98 و تعطیلی کلیه نمایشگاه های نوروزی صنایع دستی بیش از پیش کساد شده و بسیاری از فعالان این حوزه...

17 تیر 1399

نسخه اتاق فکر مجلس برای بازار خودرو در ایام کرونا!

خبرنگاران: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به آنالیز ابعاد شیوع کرونا بر بخش های صنعت، معدن و پتروشیمی کشور پرداخته و در این بین، آثار همه گیری این ویروس بر خودروسازی را نیز مورد ارزیابی قرار داده است.

10 تیر 1399

جعل اسکناس چه مجازاتی دارد؟

جرم جعل در بسیاری از اسناد تجاری، رسمی و هویتی رخ می دهد، اما جعل اسکناس مجازات قانونی مخصوص به خود را دارد.

9 تیر 1399

انتشار مقالات علمی ایرانی در نشریات معتبر بین المللی با رشد و شتاب همراه شده است

مطابق اعلام فدراسیون سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری انتشار مقالات ایرانی ضمن حمایت آن ها در نشریات معتبر بین المللی با رشد و شتاب همراه شده است.

6 تیر 1399

خبرنگاران کوهکن: طرح اصلاح بعضی از قوانین انتخابات بیش از 3دهه با تأخیر مطرح شده است

تهران- خبرنگاران- نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه طرح اصلاح بعضی از قوانین انتخابات بیش از سه دهه با تأخیر مطرح شده است، گفت: این طرح در جهت دفاع از شورای نگهبان تدوین شده است.

4 تیر 1399

خبرنگاران اقتصاد دارویی و یک پیشنهاد

تهران-خبرنگاران- یکی از عوارض بیماری کرونا کوچکتر شدن اقتصاد جهانی است و قدرت های بزرگ اقتصادی را دچار مشکل ساخته و ترس و خوفی از آینده بر این کشورها سایه افکنده است البته ایران که با تحریم های اقتصادی از ناحیه آمریکا روبه رو است، طبیعی است که با مسائل...

2 تیر 1399

طالبان درخواست آتش بس را رد کرد، دولت آزادی زندانیان را تا امروز به تأخیر انداخته است

طالبان در پاسخ به درخواست آتش بس که در روزهای گذشته از طرف ناتو، آمریکا و دولت افغانستان مطرح شده بود، آن را رد نموده و گفته که مسئولیت خود را برای صلح و سرانجام جنگ انجام داده ولی دولت افغانستان تعهداتش را عملی ننموده است.

2 تیر 1399

تاکید یک حقوقدان بر تقویت نهادهای مدنی برای توسعه فعالیت های نوع محبت آمیز

یک حقوقدان گفت: تقویت نهادهای مدنی و سازمان های مردم نهاد و حمایت دولت از آنها برای ادامه حیات و توسعه فعالیت های نوع محبت آمیز آنها می تواند نقش بسزایی در سامان دهی یاری به نیازمندان در سطوح مختلف داشته باشد.

23 خرداد 1399

اوباما تیر خلاص را به ترامپ خواهد زد؛ پاشنه آشیل بایدن چیست؟

تحلیل زیر نگاهی به اهداف اعلام حمایت اوباما از معاون سابقش و همچنین نقطه ضعف جو بایدن در انتخابات 2020 دارد.

21 خرداد 1399

چند پیشنهاد برای جبران آسیب کرونا به بومگردی ها

مدیر یک اقامتگاه بومگردی گفت: در بحران کرونا و هنگام جبران خسارت های آن نباید همه واحدهای فعال صنعت گردشگری را در یک کفته ترازو قرار داد.

11 خرداد 1399

احتمال شروع فرایند آزادی زندانیان طالبان از امروز

منابع می گویند که دولت افغانستان امروز 100 نفر از زندانیان طالبان را آزاد می نماید اما در بین آنها فرماندهان این گروه حضور ندارد.

10 خرداد 1399

پرستاران آمریکایی کیسه زباله می پوشند، ترامپ لاف کمک می زند

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیراً مدعی شده است آمریکا حاضر است به ایران علیه کرونا کمک کند، اما شرط آن درخواست از سوی ایران و مذاکره است!

5 خرداد 1399

معرفی دریاچه دیدنی گهر لرستان

دریاچه گهر در میان کوه ها محصور شده دارای آبی زلال و شفاف است که در قسمت های کم عمق، کف دریاچه را به راحتی می توان دید . دریاچه گهر بزرگ حدود 100 هکتار و عمق دریاچه بین 4 تا 28 متر و عرض آن بین 400 تا 800 متر و طول آن 1500 متر میباشد

5 خرداد 1399

آتش بس و شروع فرایند سیاسی تنها راه تحقق امنیت در یمن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، وزارت خارجه کشور عمان خاطرنشان کرد که از همگان در یمن می خواهد زمینه را برای نتیجه بخش بودن کوشش های سازمان ملل در راستای تحقق آتش بس فراهم نمایند.

3 خرداد 1399

جزئیات بسته حمایت از گردشگری و نقدهای وارد بر آن

خبرنگاران: معاون گردشگری درحالی از به نتیجه رسیدن بسته حمایت از صنعت گردشگری در دولت اطلاع داد که این بسته در ابتدای راه، با نقدهایی همراه شده است.

31 اردیبهشت 1399

خبرنگاران اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با استقرار 89 تیم در ورودی هرمزگان

بندرعباس- خبرنگاران- جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با استقرار 89 تیم به منظور کنترل مبادی ورودی استان خبر داد.

29 اردیبهشت 1399

تفرجگاه ها می توانند محل انتشار ویروس کرونا شوند

ایرنا/ براساس آخرین گزارش های بدست رسیده، تفرجگاه ها می توانند محل انتشار ویروس کرونا شوند، هرچند کوچک باشند.

27 اردیبهشت 1399

سرجنگی موشک ها را قدرتمندتر می کنیم ، کار های ویژه ای در حوزه موشکی انجام می دهیم

وزیر دفاع با بیان اینکه در امسال کار های ارتقاء کیفیت ویژه ای را در حوزه موشکی انجام خواهیم داد، گفت: از جمله این کار ها افزایش اثرگذاری سرجنگی ها با افزایش قدرت انفجار است تا موشک ها موثر تر باشند.

25 اردیبهشت 1399

بهرام قاسمی: تحریم های آمریکا مقابله نفس گیر مردم ایران با کرونا را ناکارآمد می کند

سفیر ایران در پاریس مهار کرونا را نیازمند عزم مشترک جمعی جهانی خواند و گفت: تحریم های آمریکا نه فقط مقابله نفس گیر مردم ایران با این ویروس، بلکه این هدف حیاتی مشترک را تخریب و ناکارآمد می کند.

20 اردیبهشت 1399
تعداد: (121)