کتاب

جعل اسکناس چه مجازاتی دارد؟

جرم جعل در بسیاری از اسناد تجاری، رسمی و هویتی رخ می دهد، اما جعل اسکناس مجازات قانونی مخصوص به خود را دارد.

9 تیر 1399

کسالت حاصل از کرونا را شکست دهیم

عظیم فلاح هنرمند جوان در رشته خوشنویسی و نقاشیخط برای گذران روزهای کرونایی در ایام نوروز پیشنهادهای کاربردی متعددی دارد.

28 اردیبهشت 1399

برگرد ، ما داغدار عروس سبز شمالیم

با هیچ زبانی چاره شان نمی توان کرد . نه با خواهش و تمنا، نه با هشدار و نه حتی با زبان زور و تهدید .

6 اردیبهشت 1399

بارزترین آسیب های اجتماعی تهران

طرح گفت وگوی ملی خانواده که سال گذشته با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و انجمن جامعه شناسی ایران تدوین شد، این روزها آخرین مراحل فاز دوم اجرایی خود در استان های مختلف را می گذراند، در این میان اما مجری طرح گفت وگوی ملی خانواده با بیان...

1 فروردین 1399

سه ترفند ساده زبان بدن که شما را قدرتمندتر و مغرورتر نشان می دهد

خواه یک مدیر تازه کار باشید یا رئیسی کهنه کار، باید در برابر کارمندان قوی و لایق به نظر برسید.

29 دی 1398

نامزدی دوباره مرادی کرمانی برای جایزه آسترید لیندگرن

مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات بچه ها هوشنگ مرادی کرمانی را به عنوان نامزد دریافت جایزه آسترید لیندگرن سال 2020 بیان کرد.

7 آذر 1398

دومین کنگره بین المللی جندی شاپور شروع شد

دومین کنگره بین المللی جندی شاپور با هدف بازشناسی علوم با حضور کارشناسان داخلی و بین المللی در سالن اجتماعات دانشگاه صنعتی جندی شاپور صبح امروز 7 اسفند برگزار گردید.

31 شهریور 1398

رابرت ردفورد از بازنشستگی صرف نظر کرد ، بازی در یک سریال

رابرت ردفورد بازیگر سرشناس هالیوود بازنشستگی اش را بار دیگر به تاخیر انداخت تا در نقش خودش در سریالی برای اچ بی او بازی کند.

5 شهریور 1398

ستاره های بازی تاج و تخت سوار چه خودرو هایی می شوند؟

خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: اگر بگوییم سریال بازی تاج و تخت یکی از بهترین سریال هایی بود که در چند سال اخیر دیده ایم بیراه نگفته ایم. این سریال که داستان آن از کتاب ترانه یخ و آتش نوشته جرج آر. آر. مارتین اقتباس شده است اولین بار در تاریخ 17 آوریل سال...

13 مرداد 1398

محراب قلم میزبان کتابخوان ها

حدود 25 بانوی جوان و میانسال دور یک میز بزرگ نشسته اند. یکی از آنها کتاب داستانی را با صدایی رسا و ادای فراز و فرود گفت وگوی قهرمانان داستان می خواند و بقیه گوش می دهند.

28 تیر 1398

فارس من، پیگیری مطالبه مردم مبنی بر تعویق زمان کنکور، سهمیه نه؛ تعویق آری

در پی مطالبه مردم مناطق سیل زده کشورمان برای به تعویق افتادن زمان کنکور سراسری، خبرنگاران این موضوع را از مسؤولان وزارت علوم و نمایندگان مجلس پیگیری نموده است.

18 تیر 1398

بهترین کتاب ها برای هدیه روز مادر و روز زن!

گاهی انتخاب یک هدیه مناسب آن هم برای کسی که عزیزترین فرد زندگیمان است، سخت به نظر می رسد. امروز روز مادر و روز زن است و دغدغه تعداد زیادی این است که چه هدیه ای برای مادرشان یا همسرشان تهیه نمایند. با ما همراه باشید؛ پیشنهادهای خوبی برای شما داریم. اصلا...

30 خرداد 1398

جلد دوم کتاب سنگ آسیاب در نمایشگاه کتاب یزد رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران، این کتاب که توسط انتشارات تیک منتشر شده، گذری و نظری بر یادداشت و دیدگاه های سیدحسن حیان است که به اهتمام موسسه فرهنگی و هنری ریحانه الرسول یزد به رشته تحریر درآمده است.

26 خرداد 1398

بهترین کادو برای دوستان صمیمی

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی برای شما فراهم کنیم که اگر در فکر خرید کادو برای دوست صمیمیتان هستید، تردید و دودلی را کنار گذاشته و بهترین کادوی ممکن را تهیه کنید.

19 اردیبهشت 1398

برترین های بخش مسابقه نمایشنامه&shy نویسی تئاتر کودک معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران، هیئت داوران مسابقه نمایشنامه­ نویسی بیست و پنجمین جشنواره بین ­المللی تئاتر کودک و نوجوان متشکل از محمد چرم­شیر، بهرام جلالی ­پور و حمیدرضا نعیمی پس از مطالعه و کارشناسی نسخه آثار معرفی شده­ مرحله­ نخست این مسابقه آراء نهایی خود...

28 فروردین 1398