سلامتی و پزشکی

یک مورد مثبت کرونا هم زنگ خطری است، مبتلایان جدید هرمزگان بدون علامت هستند

خبرنگاران/هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در شهرستانی که طی یک هفته تا ده روز قبل، مورد مثبتی از کرونا ویروس وجود نداشته، شناسایی حتی یک مورد مثبت زنگ خطری برای ماست.

15 تیر 1399

آیا اون بدل دارد؟

پس از چند هفته برآورد درباره شرایط سلامت رهبر کره شمالی، مشاهده شدن مجدد وی در انظار عمومی در حالیکه صحیح و سالم است، برآورد درباره اینکه او بدل دارد را افزایش داده است.

14 تیر 1399

تخفیف 50درصدی هتلداران قم به مدافعان سلامت ایران

معاون گردشگری قم گفت: هتل ها و هتل ها آپارتمان های استان با 50 درصد تخفیف در دوران پساکرونا به مدافعان سلامت ایران، خدمات ارائه می کنند.

11 تیر 1399

طرز تهیه شیرین پلو با مرغ؛ طعمی که زیر دندان می ماند

شیرین پلو از آن غذا هایی است که اغلب به خاطر سختی درست کردن، بیخیالش می شویم، اما این روز ها که در خانه ایم، فرصت مناسبی است که وقت بگذاریم و این غذای جذاب را درست کنیم.

9 تیر 1399

ماسک پوست مار؛ محصولی جدید برای جلوگیری از ابتلا به کرونا

با توجه به شرایط استثنایی در جهان به دلیل شیوع بیماری همه گیر کرونا، به تازگی ماسک های صورت ساخته شده از پوست مار در ایالات متحده آمریکا پخش شده است که واکنش های متفاوتی در مورد انجام چنین اقدامی برانگیخته است.

8 تیر 1399

کرونا در پاکستان، آمار عجیب مبتلایانی که از امارات بازگشته اند؛ تعداد بیماران به 13328 نفر رسید

وزارت بهداشت پاکستان تازه ترین آمار مبتلایان به کرونا در این کشور را منتشر کرد و از مرگ 281 نفر خبر داد.

4 تیر 1399

خبرنگاران اقتصاد دارویی و یک پیشنهاد

تهران-خبرنگاران- یکی از عوارض بیماری کرونا کوچکتر شدن اقتصاد جهانی است و قدرت های بزرگ اقتصادی را دچار مشکل ساخته و ترس و خوفی از آینده بر این کشورها سایه افکنده است البته ایران که با تحریم های اقتصادی از ناحیه آمریکا روبه رو است، طبیعی است که با مسائل...

2 تیر 1399

طالبان درخواست آتش بس را رد کرد، دولت آزادی زندانیان را تا امروز به تأخیر انداخته است

طالبان در پاسخ به درخواست آتش بس که در روزهای گذشته از طرف ناتو، آمریکا و دولت افغانستان مطرح شده بود، آن را رد نموده و گفته که مسئولیت خود را برای صلح و سرانجام جنگ انجام داده ولی دولت افغانستان تعهداتش را عملی ننموده است.

2 تیر 1399

اپلیکیشن ایرانی محله های کرونایی را معین می کند

دکتر علی شریفی زارچی عضو هیئت علمی دانشگاه مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و مجری طرح اپلیکیشن ماسک در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا در کشور در صدد برآمدیم تا اپلیکیشنی طراحی کنیم که باعث حفظ سلامت افراد سالم و جلوگیری از شیوع...

30 خرداد 1399

استخوان هایی که مرض شکستگی دارند!

جام جم/ همواره از کودکی به ما می گفتند، شیر بخورید تا استخوان های محکمی داشته باشید و با هر زمین خوردنی دچار شکستگی و آسیب استخوانی نشوید.

26 خرداد 1399

زنگ آخر کرونا، دغدغه والدین کردستانی

این روزها شبیه زنگ آخر مدرسه است که همه دانش آموزان لحظه شماری می کردند تا به خاتمه برسد و راهی خانه شوند با این تفاوت که همه در خانه هستند ولی حالا والدین کردستانی دغدغه مند، منتظرند تا زنگ شروع کلاس به صدا درآید، البته اگر کرونا تمام گردد.

23 خرداد 1399

قایق سواری میمون های ماقبل تاریخ

تحقیقات دانشمندان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان می دهد که این جانوارن باید از سوار شدن روی چوب های شناور در اقیانوس یا استفاده از جزیره های جنگلی جدا شده از ساحل برای ترک قاره خود، استفاده کرده باشند.

20 خرداد 1399

کرونا ، نرخ ابتلای بعضی ایالت های آمریکا از بعضی کشورها بالاتر است

نشریه نزدیک به کنگره آمریکا از بالاتر بودن نرخ ابتلا به کروناویروس در بعضی ایالت های آمریکا در مقایسه با کشورهایی مانند اسپانیا که شدیدترین بحران را از سر می گذراند، اطلاع داد.

18 خرداد 1399

هشدار فائو درباره تأثیر ویروس کرونا بر زنجیره تأمین غذا

فائو هشدار می دهد که در بسیاری از کشورهای جهان، کارگران غیر رسمی، جمعیت های آسیب پذیر شهرنشین و دیگر اقشاری که وابستگی زیادی به فعالیت بازارها دارند احتمالا در معرض آسیب های تأثیرات منفی ویروس کرونا و بیماری کووید-19 قرار خواهند گرفت.

17 خرداد 1399

برای پرهیز از اضافه وزن در روزهای کرونایی چه کنیم؟

باشگاه خبرنگاران/ با بروز ویروس کرونا و خانه نشینی وزن بسیاری از ما روزانه در حال افزایش است؛ چرا که خود را محدود در خانه نموده و با هجوم استرس و افسردگی نمی توانیم معقولانه برای روز های آینده تصمیم بگیریم و زندگی شادی داشته باشیم. اما زیستن به این سبک...

15 خرداد 1399

متفاوت ترین بیمارستانهای آمریکا در پاندمی کووید 19

طبق قوانین بین المللی، حمله به کشتی های بیمارستانی در شمار جنایات جنگی دسته بندی شده و باید به عبور و مرور راحت تر آنها به منظور انتقال مجروحان و بیماران به بیمارستان های ارتشی یا غیر نظامی در خشکی یاری گردد.

8 خرداد 1399

داور فوتبال ایران به یاری بیماران کرونایی رفت

بیژن حیدری مراحل درمان بیماران کرونایی را در بخش ارتوپد پیگیری می نماید.

7 خرداد 1399

خبرنگاران سفارت ایران در کویت: پیگیر بهبود شرایط ایرانیان در قرنطینه هستیم

تهران-خبرنگاران- سفارت ایران در کویت اعلام کرد: سفارت پیگیر بهبود شرایط ایرانیان قرنطینه شده در کویت است و این افراد به مکان مناسب تری منتقل خواهند شد.

6 خرداد 1399

پرستاران آمریکایی کیسه زباله می پوشند، ترامپ لاف کمک می زند

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیراً مدعی شده است آمریکا حاضر است به ایران علیه کرونا کمک کند، اما شرط آن درخواست از سوی ایران و مذاکره است!

5 خرداد 1399

افزایش چشمگیر آمار قربانیان کرونا در انگلیس طی 24ساعت گذشته، شمار مبتلایان از 33هزار نفر گذشت

وزارت بهداشت انگلیس گفت شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با افزایشی چشمگیر طی 24ساعت گذشته به بیش از 2900 نفر رسیده است.

2 خرداد 1399
تعداد: (113)