سه فرمانده دولت منصور هادی در ماجرای کودتای عدن برکنار شدند

به گزارش وبلاگ وطن من، وزارت کشور دولت منصور هادی سه نفر از فرماندهان نظامی را به اتهام مشارکت در کودتای امارات علیه این دولت از کار برکنار کرد.

سه فرمانده دولت منصور هادی در ماجرای کودتای عدن برکنار شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ وطن من، احمد المیسری، معاون وزیر کشور دولت عبد ربّه منصور هادی، رئیس جمهور دولت مستعفی یمن چند تن از فرماندهان وابسته این دولت را از سمت هایشان برکنار کرد.

رسانه های یمن چهارشنبه (23 مرداد) به نقل از وزارت کشور منصور هادی نوشت که المیسری تصمیم های استثنایی در رابطه با بعضی از فرماندهان گرفته است.

احمد المیسری گفته است که منصور هادی با تصمیم های وی در برکناری بعضی از فرماندهان موافقت نموده است.

بر اساس این گزارش، سرتیپ فضل عبدالله باعش، فرمانده نیروهای ویژه استان های عدن، لحج، ابین و الضالع، سرتیپ شلال علی شائع، رئیس پلیس استان عدن و سرگرد صالح سعید رئیس پلیس استان لحج از مناصب خود برکنار و فرماندهان جدیدی جایگزین آن ها شده اند.

شهر عدن، شنبه این هفته بعد از چهار روز درگیری بین نیروهای مورد حمایت امارات موسوم به شورای انتقالی جنوب و نیروهای گارد ریاست جمهوری دولت منصور هادی سقوط کرد.

احمد المیسری روزی که شهر عدن سقوط کرد، مجبور شد به شهر البریقه در نزدیکی عدن فرار کرد و از آنجا به یاری نیروهای سعودی، به ریاض، پایتخت عربستان سعودی و محل استقرار دولت منصور هادی منتقل شد (جزئیات بیشتر).

بعضی از رسانه های یمنی و منابع وابسته به دولت منصور هادی علت سقوط شهر عدن و کاخ ریاست جمهوری معاشیق در این شهر را به خیانت بعضی از فرماندهان یمنی و کودتای امارات علیه دولت مذکور می دانند (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "سه فرمانده دولت منصور هادی در ماجرای کودتای عدن برکنار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه فرمانده دولت منصور هادی در ماجرای کودتای عدن برکنار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید