ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف در شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اظهار داشت که از اسفندماه سال جاری، استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در صنوف حساس، در سطح شیراز ممنوع خواهد بود.

ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف در شیراز

به گزارش خبرنگاران ، عبدالرسول همتی با بیان اینکه اقدامات زیادی برای ممنوعیت استفاده از ظروف یکبارمصرف پلاستکی در بسته بندی موادغذایی اجرا شده اما نتیجه بخش نبوده است، گفت: با توجه به روند روبه رشد استفاده از این ظروف، موضوع به شکل ویژه در جلسه ای طرح و آنالیز شد.

او با اشاره به حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این جلسه، گفت: در این جلسه تاکید شد که باید به سمتی حرکت نموده و کوشش کنیم مردم ترجیح دهند برای تهیه آش و سایر غذاهای داغ، از ظروفی غیراز ظرف یکبارمصرف پلاستیکی استفاده نمایند.

همتی گفت: در این نشست تمام ارگان های ذیربط در خصوص اقدام عملیاتی و فوری مبتنی بر ممنوعیت استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای مواد غذایی داغ در صنوف حساس نظیر آش فروشی ها و بیرون برها، اعلام آمادگی کامل کردند .

او ادامه داد: تشکیل کمپین اطلاع رسانی با محوریت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همکاری تمام سازمان های مرتبط، از مصوبات این نشست بود تا بتوان از تمامی فرصت ها برای ارتقاء آگاهی عمومی استفاده کرد.

همتی اضافه نمود: پس از اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، از ابتدای اسفند سال جاری، تیم های نظارتی مشترک، از صنوف مرتبط بازدید می نمایند تا در صورت استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای عرضه مواد غذایی داغ، مراحل قانونی برخورد با متخلفان طی گردد.

او با اشاره به اهمیت این موضوع یادآور شد: در این نشست دادستانی نیز نسبت به برخورد با متخلفان بر اساس مستندات قانونی، اعلام آمادگی کامل کرد .

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه هفته ملی مبارزه با سرطان از ابتدای بهمن شروع می گردد، گفت: این هفته فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی در خصوص زیان های استفاده از ظروف یکبارمصرف پلاستیکی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف در شیراز"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید